PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
db4.6 i lista paczek
Autor Wiadomość
52aqir 

Wysłany: 7 Sierpień 2007, 11:33   db4.6 i lista paczek

Witam,
Zdaje sobie sprawe, ze ten temat byl juz poruszany, baaaa nawet mialem sie do niego przykleic, ale pomyslalem, ze jak ktos pomoze to nie zostanie nagrodzony, wiec otwarlem nowy temat.

Tak wiec po kolei: zrobilem ja nieszczesny upgrade pld jakies 2 dni temu no i powstaly problemy z db4.6 a niestety czasem zanim pomysle to robie no i zaczalem 'naprawiac'. Poldek padl, to ja go rpm --rebuilddb i niestety nie bylo efektu, to odpalilem rescueCD zainstalowalem rpm, poldka i teraz to co nie bylo najsprytniejszym posunieciem - skasowalem katalog /var/lib/rpm :P ale poldek ruszyl :D bol w tym, ze nie widzi zainstalowanych paczek :/ rpm zreszta tez, zadne rpm --initdb ani --rebuilddb nie pomaga. Widzi tylko te paczki, ktore mu zainstaluje na nowo do momentu az znowu nie skasuje katalogu /var/lib/rpm :P
Czy istnieje jakas sztuczka, zeby sobie przeszukal od nowa co ma zainstalowane w systemie?

Pozdrawiam

KrystianT 

Distro: PLD 3.0
Wysłany: 7 Sierpień 2007, 17:59   

Nie wiem czy jest prostszy sposób, ale ja bym to zrobił tak:
dla wszystkich plików w /bin /sbin /usr/bin /usr/sbin sprawdzić w poldku search -f plik co pokaże do jakiego pakietu plik należy. Oczywiście ubrałbym to pewnie w jakiś skrypt. A potem wyszukane w ten sposób pakiety dodał do bazy rpm opcją OIDP --justdb.
Dla 100% pewności należałoby tak potraktować wszystkie pliki...

52aqir 

Wysłany: 7 Sierpień 2007, 21:52   

hmm... a jak pogodzic tryb interaktywny poldka z bashem? chodzi mi o to, ze --search poldkowy wystepuje tylko w trybie interaktywnym, wiec jak mozna pokazac poldkowi wylistowane programy z /bin itd... ?

KrystianT 

Distro: PLD 3.0
Wysłany: 7 Sierpień 2007, 22:05   

52aqir napisał/a:
hmm... a jak pogodzic tryb interaktywny poldka z bashem? chodzi mi o to, ze --search poldkowy wystepuje tylko w trybie interaktywnym
Na wszystko jest sposób :)
Spróbuj
Kod:
$ poldek --shcmd="search -f /usr/bin/*"

52aqir 

Wysłany: 7 Sierpień 2007, 23:54   

i dziala - znaczy sposob dziala, tyle, ze albo cos spartolilem, albo mialem straszny syf w systemie, bo zrzucilem wszystko z /bin ( itd ) ls-em do pliku, posortowalem ( w zasadzie nie wiem po co, ale posortowalem ) potem
Kod:
poldek -U --pset=listasort --justdb
i zaczal sciagac pakiety ( moze sciagal dlatego, ze mu wczesniej w root przeczyscilem .poldek-cache ) ale nie instalowal, wiec czekalem na efekt, ale jak juz zaczal sciagac torcs to sie zdeka zdziwilem, bo nie pamietam, zebym to instalowal :| tak wiec sposob wyglada na dobry, tylko mi cos nie wyszlo :P przynajmniej mam motywacje, zeby posprzatac w systemie ;)

Dziekuje za pomoc. Plusik dany :)

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu