PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
x86_64 i powrót na x86
Autor Wiadomość
peem 

Wysłany: 2 Sierpień 2007, 22:20   x86_64 i powrót na x86

Witam

Właśnie sobie testowo zainstalowałem Th na x86_64. Całkiem fajnie smiga, ale niestety brak wielu pakietów, oraz nie możność zbudowania ich z cvs-u daje mi do zrozumienia, że nalezy jednak wrócić do x86, czyli i686 albo athlona, jako architektury. Czy jak zrobię brutalnie listę pakietów zainstalowanych, odpalę się z rescuecd, i dam tę listę pakietów w jakimś skrypcie poldkowi do zainstalowania z --reinstall --nodeps --ignore-arch, to to będzie potem poprawnie działało ???

Pozdrawiam,
peem

bas 

Distro: PLD 2.0;3.0
Wysłany: 2 Sierpień 2007, 23:14   

peem napisał/a:
będzie potem poprawnie działało ???

Teoretycznie tak.
Praktycznie: znajomy to(tylko w przeciwną stronę niż Ty chcesz) swego czasu trenował i skończyło się przeinstalowaniem systemu.

Pozdrawiam BAS

peem 

Wysłany: 2 Sierpień 2007, 23:36   

Heh .... Dzięki za info, przetestuję jutro w takim razie z nastawieniem na reinstalkę, jak do pubu nie pójd .. Bo po pijaku to nie robie nic przy kompach :-) BTW, takim sposobem reinstalka nie powinna być problemem właściwie .. zamiast robić skrypt z --reinstall i sprawdzać czy zadziała, to mogę skopiować zawartość /home i /etc, wyczyścić partycje, i skryptować nową instalację. To powinno zadziałać.

Pozdrawiam,
peem

bas 

Distro: PLD 2.0;3.0
Wysłany: 2 Sierpień 2007, 23:47   

peem napisał/a:
Bo po pijaku to nie robie nic przy kompach

Spoko kiedyś miałem postawić serwer(od zera-nowa maszyna) stwierdziłem, że zrobię to w kuchni. Ustawiłem sobie kompa, przyniosłem płytę z rescuecd, położyłem na blacie, zacząłem sobie robić kolację i wpadł kumpel, poszliśmy do pokoju i skuliśmy się do nieprzytomności. Rano wstałem zacząłem się brać za instalację i okazało się, że system stoi i nawet jakiegoś apache'a postawiłem, do dzisiaj nie wiem jakim cudem, przypuszczalnie robiłem sobie 2gą kolację(mam taki zwyczaj po imprezie) i przy okazji postawiło mi się system:)

Pozdrawiam BAS

Odpowiedz do tematu