PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

Desktop - kde4 pliki na pulpicie

bas - 30 Lipiec 2011, 20:05
Temat postu: kde4 pliki na pulpicie
Dodałem "pulpit", dodałem sobie do niego dolphin'a, chciałbym móc tak jak w kde3 trzymać pliki na pulpicie.
JTZ?

Pozdrawiam BAS

ps. Pomijamy, że nie powinno się tego robić

KrystianT - 31 Lipiec 2011, 01:38

Nie wiem czy się dobrze domyślam, że pulpit na monitorze masz pusty, a katalog ~/Desktop coś ma i chciałbyś to widzieć na pulpicie...
Po którymś upgradzie coś takiego stało mi się w gnome. W menu znalazłem jakiś "Tweak Tool" (programy->akcesoria->dostrajanie zaawansowanych ustawień) i w nim włączyłem sobie wyświetlanie pulpitu.
Być może to co opisałem dotyczy tylko gnome, ale możliwe, że w kde będzie podobnie...

Sajmon - 31 Lipiec 2011, 10:56

Prawą mychą na pulpicie wybrać Desktop Settings , Layout ustawić na Folder View.
bas - 31 Lipiec 2011, 17:11

Super, działa.
Jeszcze jedno pytanie: icony katalogów są na pulpicie, ale są martwe, klikam w nie, ale nie ma żadnej reakcji. OCB?

Pozdrawiam BAS

Sajmon - 31 Lipiec 2011, 21:02

hm.. a ~/.xsession-errors masz ? Jeśli tak to może zajrzyj tam. Szczerze mówiąc coś takiego jeszcze mi się nie przytrafiło.
shadzik - 11 Sierpień 2011, 19:09

bas napisał/a:
ps. Pomijamy, że nie powinno się tego robić

Aha, a można zapytać niby dlaczego? Jeśli mi powiesz, że dlatego bo panowie z KDE albo z GNOME tak sobie wymyślili to nawet Linus ich za to wyśmiał. Pliki na pulpicie są nieodzowną częścią desktopa od lat '70 i zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić bo są wygodne. Zabieranie tego jest po prostu głupotą.

bas - 11 Sierpień 2011, 19:22

shadzik napisał/a:
a można zapytać niby dlaczego?

Pulpit to obrazek, który przy każdym ruchu jest odświeżany, jeśli na ten obrazek nałożysz kolejne obrazki to bardziej obciążasz/spowalniasz działanie systemu.
Mówię oczywiście o sytuacji, w której ktoś ma na pulpicie 500 plików a nie 5.

Pozdrawiam BAS

shadzik - 15 Sierpień 2011, 21:50

bas napisał/a:
jeśli na ten obrazek nałożysz kolejne obrazki to bardziej obciążasz/spowalniasz działanie systemu.

Ale co mnie to tak naprawdę interesuje jak to działa? Ja chcę mieć funkcjonalność, którą znam od lat, a nie musieć z niej rezygnować bo jakimś oszołomom z freedesktop zapomniało się jak się porządnie programuje. Nie moja brocha co oni tam muszą liczyć i jak i w ogóle dlaczego tego nie robi GPU :)