PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
instalacja titanium
Autor Wiadomość
kryminator 

Wysłany: 6 Styczeń 2013, 20:38   instalacja titanium

Cześć,
Szukam sobie ostatnio jakiegoś linuxa i pomyślałem żeby rzucić się na głęboką wodę i spróbować swoich sił z TLD. Przyznam, że nie jestem jakoś superzaawansowanym użytkownikiem, szczególnie jeśli chodzi o takie instalacyjne/administracyjne rzeczy, ale co to szkodzi spróbować. Zawsze to szansa na nauczenie się czegoś nowego. Przechodząc do rzeczy - kilka pytań z mojej strony:

1. Skąd wziąć w miarę aktualny obraz? W sekcji download na wiki znalazłem informację że jakiś release był planowany na około pół roku temu, czy coś z tego wyszło, czy może jakoś niedługo wyjdzie?

2. Jak już obraz czy coś by się pojawiło, to czy tak wygląda standardowy sposób instalacji? Czy może jest jakiś inny - mniej skomplikowany (w sumie ten taki znowu skomplikowany się nie wydaje, ale nigdy nie robiłem takich trików, więc siłą rzeczy trochę się obawiam)?
Kod:
mkdir /pld
 mount /dev/sda_moj_dysk_na_partycje_root /pld
 cd /pld
 wget ftp://master-ftp.pld-linux.org/people/hawk/cri/chroots/pld-titanium-x86_64.tar.lzma
 lzma -dk pld-titanium-x86_64.tar.lzma
 tar -xvf pld-titanium-x86_64.tar
 mount --bind /dev /pld/dev
 mount --bind /tmp /pld/tmp
 mount -t proc proc /pld/proc
 mount -t sysfs none /pld/sys
 chroot /pld
 poldek -i "jakie tam pakiety jeszcze mi potrzebne"
 vim /etc/fstab
 vim /etc/lilo.conf
 #o ile mam jakieś dzikie moduły:
 # vim /etc/sysconfig/geninitrd
 # geninitrd -f -v  /boot/initrd-2.6.32.11-vanilla-1.gz 2.6.32.11-vanilla-1
 passwd
 lilo
 reboot

Z góry dzięki za odpowiedź.

bas 

Distro: PLD 2.0;3.0
Wysłany: 28 Styczeń 2013, 14:21   

ZTCW doszło do pewnych tarć, TLD oddzieliło się od PLD, myślę że da się zainstalować przy pomocy PLD-RCD, ale pewnie trzeba będzie zmienić adresy serwerów w poldku.

Mam nadzieję, że chłopaki od TLD mnie nie zjedzą, ale ponieważ jesteśmy na forum PLD a ja tu robię za admina to pozwolę sobie zauważyć, że (odpukać w niemalowane) TH ostatnio działa bardzo ładnie i nie zanotowałem poważniejszych problemów.

TH instalujesz przy pomocy RCD według opisu znajdującego się na stronie dystrybucji.

Pozdrawiam BAS

svl 
paweld

Wysłany: 28 Styczeń 2013, 16:30   

bas napisał/a:
TH ostatnio działa bardzo ładnie i nie zanotowałem poważniejszych problemów.

Poważnie? Sama zmiana wersji rpma narobiła dużo zamieszania. Moim zdaniem niestety PLD już jest na takim poziomie, że nie warto instalować ;-(

bas 

Wysłany: 28 Styczeń 2013, 16:39   

Przesadzasz, mam TH na kilku maszynach i działa bez większych problemów.

Pozdrawiam BAS

shadzik 

Wysłany: 28 Styczeń 2013, 21:18   

svl napisał/a:
bas napisał/a:
TH ostatnio działa bardzo ładnie i nie zanotowałem poważniejszych problemów.

Poważnie? Sama zmiana wersji rpma narobiła dużo zamieszania. Moim zdaniem niestety PLD już jest na takim poziomie, że nie warto instalować ;-(

+1. TLD natomiast, będzie warte instalacji jak Hawq znajdzie więcej czasu na nie, bo póki co jest zastój.

svl 
paweld

Wysłany: 28 Styczeń 2013, 22:26   

bas a ja mam już tylko na desktopie i są babole. Gruba od jakiegoś czasu nie mogę zaktualizować bo system nie wstaje, 3/4 systemy nie chce się zaktualizować bo w zależnościach jest stary deadbeef, którego nikt nie ruszał od dawna a pozbywać się tego odtwarzacza nie mam ochoty. Ogólnie sytuacja nie wygląda najlepiej, chociażby forum ostatnie dwa dni jakieś życie wróciło, a ostatnie pół roku? Widać po ilości postów w jakim kierunku to zmierza, np wątek RFS dla zwykłego użytkownika jak ja to byla super sprawa jak brakowało jakiejś paczki wystarczyło napisać, a predzej czy później ktoś podbił wersję, potem szybko na #pldhelp i strb test build, 1-2 dni uzytkowania i jeszcze raz strb i paczka była w th-test nigdzie indziej tego nie było. Na #pldhelp też było fajnie, live-cd było echh zaczynam zrzędzić jak jakiś emeryt, wystarczy. Pozdrawiam :-)

shadzik 

Wysłany: 30 Styczeń 2013, 00:46   

svl napisał/a:
bas a ja mam już tylko na desktopie i są babole. Gruba od jakiegoś czasu nie mogę zaktualizować bo system nie wstaje, 3/4 systemy nie chce się zaktualizować bo w zależnościach jest stary deadbeef, którego nikt nie ruszał od dawna a pozbywać się tego odtwarzacza nie mam ochoty. Ogólnie sytuacja nie wygląda najlepiej, chociażby forum ostatnie dwa dni jakieś życie wróciło, a ostatnie pół roku? Widać po ilości postów w jakim kierunku to zmierza, np wątek RFS dla zwykłego użytkownika jak ja to byla super sprawa jak brakowało jakiejś paczki wystarczyło napisać, a predzej czy później ktoś podbił wersję, potem szybko na #pldhelp i strb test build, 1-2 dni uzytkowania i jeszcze raz strb i paczka była w th-test nigdzie indziej tego nie było. Na #pldhelp też było fajnie, live-cd było echh zaczynam zrzędzić jak jakiś emeryt, wystarczy. Pozdrawiam :-)

Ojj, nie przyzwyczaiłeś się, że nikogo z tych panów rządzących PLD nie interesuje co myślą userzy? Nie ma stbr, nie ma livecd, nie ma instalatora, nie ma niczego co było fajne - ciul z tym, ważne że najważniejszym kumplom działa shell :)

Sajmon 

Wysłany: 30 Styczeń 2013, 05:37   

Siema shadzik,

Zrobiłeś wreszczie jakie CD dla TLD ? Czekam, czekam i się doczekać nie mogę :)

shadzik 

Wysłany: 30 Styczeń 2013, 11:03   

Sajmon, cześć. Ciężko będzie. Nie mam czasu, chęci też mnie opuściły, instalator leży odłogiem, TLD też. Także bardzo czarno to widzę. Sorry.

svl 
paweld

Wysłany: 30 Styczeń 2013, 16:41   

shadzik napisał/a:
Ojj, nie przyzwyczaiłeś się, że nikogo z tych panów rządzących PLD nie interesuje co myślą userzy? Nie ma stbr, nie ma livecd, nie ma instalatora, nie ma niczego co było fajne - ciul z tym, ważne że najważniejszym kumplom działa shell

Teraz już tak, ale jakis czas temu było w miare, może nie dobrze, ale dało się przeżyć. Nie ma niczego, teraz tylko czekam na wymiane dysku i witaj debianie/ubuntu, niestety.

Sajmon 

Wysłany: 31 Styczeń 2013, 06:10   

shadzik napisał/a:
Sajmon, cześć. Ciężko będzie. Nie mam czasu, chęci też mnie opuściły, instalator leży odłogiem, TLD też. ...

Tak myślałem, że to tak się skończy :)

bas 

Wysłany: 9 Luty 2013, 02:49   

Sajmon napisał/a:
Tak myślałem, że to tak się skończy :)

Zdaje się, że podobnie było z kloczkowym pld.org.pl.
Jeśli chcemy, żeby PLD przetrwało to trzeba zewrzeć szyki.

Pozdrawiam BAS

marcing 

Distro: PLD 1.0;2.0;3.0
Wysłany: 3 Grudzień 2013, 16:15   

svl napisał/a:
witaj debianie/ubuntu, niestety.

Od PLD zaczynałem swoją przygodę z Linuxem, i szkoda że tak się to kończy. Z PLD/TLD jest tak jak z socjalizmem, ten system teraz walczy z problemami nie występującymi w innych dystrybucjach, nie ma płyty instalacyjnej, nie mówię o pełnej dystrybucji, mówię o płytce, dzięki której można zainstalować system i reszte zassać z sieci, coś jak CRI, tylko że to nie działa. Jestem zwykłym userem, aby zainstalować jakąś usługę chcę ściągnąć odpowiednią paczkę ze wszystkimi potrzebnymi zależnościami i energię poświęcic na konfigurowanie działania, a nie na walkę z wiatrakami już na poziomie instalacji. Na prawdę szkoda, bo moje dwie ostatnie maszyny, które obsługuje na PLD chodzą latami bez problemów (żebym nie zapeszył). Są to specyficzne maszyny, na których nie robię aktualizacji, a najbliższa aktualizacja będzie przesiadką na Debiana, bo muszę postawić nowiutką maszynę od zera, a w PLD mogę się natknąć na problemy, że nie zobaczy mi jakiegoś urządzenia itp. Wirtualizacji nawet nie myślę, po tym co tu czytałem, Debian i Ubuntu śmigają nawet na moim XP-ku jako wirtualki. Szkoda mi niestety życia i czasu na walkę z PLD czy TLD. Przykre ale prawdziwe...

bas napisał/a:
Jeśli chcemy, żeby PLD przetrwało to trzeba zewrzeć szyki.

Jak to zrobić?

Odpowiedz do tematu