PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLD KDE ISO
Autor Wiadomość
nessus 

Wysłany: 23 Maj 2012, 17:34   PLD KDE ISO

Witam Wszystkich!

:!: Czy ktos z Was posiada w swoich zbiorach ISO z KDE 4.4.5, kompilacja z wrzesnia 2010 i moglby je uploadowac, ewentualnie zapodac link do tego obrazu? :?: :?: :?: :!:

:arrow: Znalazlem ten link http://linux.softpedia.co...ux-82147.shtml, ale nic z tego nie wynika :sad:

stachsp 

Wysłany: 23 Maj 2012, 18:39   

mam wersje:
pldlive-kde4-4.5.4-beta2.i686.iso
tylko nie mam gdzie tego udostepnic.....

nessus 

Wysłany: 23 Maj 2012, 21:01   PLD KDE ISO

Super! Czy moglbys wrzucic go w dwóch partach na jakis upload?
Z góry dzieki,
nessus :wink:

stachsp 

Wysłany: 23 Maj 2012, 21:59   

Jak bede mial czas to dam na emule albo torrent.....jak bedzie gotowe dam znac na forum

stachsp 

Wysłany: 23 Maj 2012, 23:11   pld.iso

Jest na emule w postaci nazwy jak na forum, jak podałem, bedzie popołudniami i do ok 23.00

nessus 

Wysłany: 24 Maj 2012, 02:26   

Zaraz o 16.00 zabieram się za ściąganie :grin:

stachsp 

Wysłany: 24 Maj 2012, 17:27   

Powinno byc na emule już

nessus 

Wysłany: 27 Maj 2012, 08:41   

Dzięki stachsp! :smile:

Już pobrałem od berti, a przed zamknięciem tematu udostępnię linki do tego obrazu (spakowany obraz iso) na http://www.4shared.com :wink:

stachsp 

Wysłany: 27 Maj 2012, 13:42   KDE ISO

Jest to wersja dość testowa-starsza i chcąc ja updatować bedzie troche gimnastyki....opisywane bylo na forum lub pytać.
Powodzenia.

nessus 

Wysłany: 27 Maj 2012, 14:31   

Właśnie z tego distro piszę... Oczywiście, że będzie gimnastyka, ale czego się nie robi dla pokonywania wyzwań. Poza tym jest to rodzynek, (jak się mylę, to mnie popraw),bodajże jedyne PLD na kde4 z graficznym instalatorem :smile:

shadzik 

Wysłany: 5 Czerwiec 2012, 14:54   

nessus napisał/a:
Właśnie z tego distro piszę... Oczywiście, że będzie gimnastyka, ale czego się nie robi dla pokonywania wyzwań. Poza tym jest to rodzynek, (jak się mylę, to mnie popraw),bodajże jedyne PLD na kde4 z graficznym instalatorem :smile:

Jeśli masz odpowiednie umiejętności i czas i obiecasz rozwijać to dla TLD, to udostępnie kod instalatora :)

shadzik 

Wysłany: 5 Czerwiec 2012, 14:58   

Btw. chyba mam gdzieś jeszcze pldlive-kde4-4.5.5beta3 :)
W razie potrzeby dam na privie linka.

nessus 

Wysłany: 9 Czerwiec 2012, 12:15   

Dziękuję shadzik!
Twoje zainteresowanie jest inspirujące. Dzięki też za propoz udostępnienia kodu. Nie mam jednak i to na pewno takiej wiedzy jak jego twórca, który nie musiałby zaczynać od zera.
Nie bardzo też ogarniam politykę developerów PLD. Wydaje się, że po wydaniu gazetowym PLD 2.0ac, a później po pojawieniu się strony livecd.pld-linux.org/ z łatwo dostępnymi obrazami ISO, dystrybucja ruszy "z kopyta". Niestety pomimo obiecującego początku tak się nie stało. Na stronie "kłuje" w oczy pogrubioną czcionką rok 2010 (za chwilę będziemy mieć 2013), a z rankingu distrowatch.com PLD zniknęło już dawno. Może właśnie tak ma być, ale wyobraźmy sobie distro, które jest odmłodzone, z graficznym instalatorem, przystępne dla przeciętnego usera, który sięgając po PLD, żywi przekonanie, że oto sięgnął po nieprzeciętną dystrybucję, bo przecież PLD takową właśnie jest...

"Naprawdę mam szczęście. Zawsze, gdy popełniłem jakiś błąd, ktoś mi go wypomniał"

marcing 

Distro: PLD 1.0;2.0;3.0
Wysłany: 12 Lipiec 2012, 09:30   

nessus napisał/a:
Nie bardzo też ogarniam politykę developerów PLD.

W PLD dłubie od 10 lat, z początku patrzyłem jak sroka w gnat, potem coraz więcej poznawałem, doszedłem nawet do samodzielnego kompilowania jądra... Systemy postawione działają właściwie bez problemów, wytworzyłem pare dedykowanych i specyficznych usług na kilku maszynach, jednak w tej chwili, gdy jakakolwiek próba aktualizacji PLD czy dodania pakietu - oczywiście są nowe wersje, które wymuszają większe aktualizacje, co powoduje konflikty pakietów... i tak w kółko - na prawdę przeraża mnie myśl dalszego utrzymywania działających maszyn pod tym systemem. Dochodziło do tego, że kopiowałem RPM-y z jednej maszyny na drugą coby zainstalować starsze pakiety, bo nowe powodują co powyżej napisałem, a w repo starszych wersji nie ma...

Od kilku lat niestety zamiast uczyć się i rozwijać, walcze z durnymi problemami dystrybucji, jak je obejść czy załatać. O nowych instalacjach nie ma mowy... Brak instalatora z prawdziwego zdarzenia, z łezką w oku wspominam pierwsze płyty instalacyjne, gdzie instalacja przebiegała bezproblemowo, a po pierwszy restarcie wystarczyło zrobić wpisy do plików konfiguracyjnych i wszystko hulało...

Ostatnie moje doświadczenie z próbą aktualizacji systemu, gdzie konflikty powoduje m. innymi poldek, gdzie stare lilo nie działa a nowe mi nie wchodzi z powodu konfliktów, coraz bardziej skłaniam się do "bałaganiarskiego" Debiana, którego właściwie od 5 lat używamy z żoną na laptopach (Ubuntu oczywiście)

Z tego co czytam o TLD wygląda zachęcająco - właśnie z powodu stabilności i dopracowania. Nie mam na tyle wiedzy żeby tworzyć dystrybucje, jestem użytkownikiem, który dzięki guglom potrafi sobie poradzić z kilkoma problemami czytając fora innych dystrybucji przekładając to na PLD. Nie mogę wiele wnieść do dystrybucji, nie mam takiej wiedzy, ale z chęcią zainstalował bym sobie TLD jako rzut na taśme przed porzuceniem polskiej dystrybucji, ale czekam na działającego bezproblemowego instalatora bez potrzeby wygibasów już na wstępnym etapie instalacji...

mmazur 

Wysłany: 14 Lipiec 2012, 01:11   

1. Dzisiaj (no, technicznie wczoraj), został wybrany nowy release manager PLD Th. Dyskusje towarzyszące temu wyborowi toczyły się m.in. wokół tego, co można by zrobić, żeby było trochę stabilniej. Acz nie wiadomo co z tego wyniknie, ponieważ osób, którym bardziej zależy na stabilności, niż na aktualności, jest niewiele i niekoniecznie będą miały moce przerobowe, by jakieś plany wdrożyć. Tyczy się ta prawidłowość nawiasem mówiąc także TLD, które jest jednak mocno niedokadrowane (coś koło trzech aktywnych deweloperów?).
2. Dystrybucja jak najbardziej żyje. Jestem jedną z wielu osób używającą jej do pracy. Acz jest ona specyficzna i nadaje się do specyficznych zastosowań.
3. Niedawno zakończyła się naprawdę spora backendowa zmiana – migracja z CVS-a do gita. Właśnie robimy ostatnie szlify.
4. Co do shadzika i jego wypowiedzi na temat PLD… został on parę tygodni temu stosunkiem głosów 8:2 wywalony z wszystkich PLD-owych list mailingowych (a deweloperem nie jest już od półtora roku, czy jakoś tak) ogólnie za bardzo dużą upierdliwość i robienie niemiłej atmosfery, w tym za regularne odpowiadanie ludziom z konkretnymi problemami, by sobie darowali, bo używanie PLD jest bez sensu. Nie jestem osobą, która by specjalnie zachęcała ludzi do próbowania PLD, ale nijak się to ma do… niezbyt dużo mających wspólnego z rzeczywistością wypowiedzi shadzika.

Odpowiedz do tematu