PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Działy na forum
Autor Wiadomość
croolyc 
zajonc trejn

Wysłany: 18 Lipiec 2005, 11:08   

moja propozycja:
1. Serwer (adminowanie, sieci, usługi)
2. Desktop (konfig, 3d, fonia)
3. Workstation (mniej uzywane progsy, specyficzne rzeczy)

OMAN 
IMPERATOR

Wysłany: 26 Lipiec 2005, 16:17   

To co z tymi działami forum, będą jakieś zmiany?

spider 
Administrator
Developer

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 10:08   

Planuje dodac dzialy desktop i serwer, prosilbym zeby wypowiedzieli sie zarowno uzytkownicy jak i pozostali admiistratorzy forum.

pooh 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 10:21   

spider napisał/a:
Planuje dodac dzialy desktop i serwer, prosilbym zeby wypowiedzieli sie zarowno uzytkownicy jak i pozostali admiistratorzy forum.

Czyli w dziale "wsparcie" będą trzy fora: desktop, serwer i pomoc? Czy tylko dwa?

BTW ja bym anglojęzyczne fora przesunął na dół strony. Nikt ich nie używa.

spider 
Administrator
Developer

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 10:24   

dojda dwa (jesli inni sie zgodza) co do przesuniecia eng w dol, to mmazur sie nie zgodzil. (a poczatku w fazie testow tak bylo)

Megoos 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 11:34   

Ja bym dał dwa: serwer + desktop.
IMO anglojęzyczne lepsze byłoby na dole. (rzeczywiście jest prawie pusty)

pooh 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 11:44   

spider napisał/a:
co do przesuniecia eng w dol, to mmazur sie nie zgodzil. (a poczatku w fazie testow tak bylo)

Rozumiem, budowanie "anglo-pro" wizerunku PLD - ale faktem jest, że NIKT tu nie używa anglojęzycznych forów. Polski jest tu językiem dominującym.

Po chwili zastanowienia: przy czytaniu forum nie robi mi to żadnej różnicy. I tak klikam tylko na "zobacz nowe posty".

Jak już gadamy o zmianach na forum, to przypomnę o zbędnej funkcji automatycznego sklejania postów. Wbrew temu, co któryś z adminów pisał, user nie może tego obejść ani wyłączyć. I odpowiedzi na różne posty w wątku zawsze sklejają się w jeden post :-/

mmazur 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 14:06   

Właśnie dlatego, że bezpośrednio na działy i tak pewnie nikt nie klika, to jedyną 'zaletą' przesunięcia polskich działów na górę było by to, że jakiś przypadkowy niepolak mógłby na pierwszy rzut oka stwierdzić, że to wyłącznie polskie forum.

95% wątków tutaj od razu ląduje u mnie z zafajkowanym polem 'ignorowane', także niezbyt się orientuję jakie najbardziej tematy są poruszane, ale jeśli robić podział na Serwer i Desktop, to obecny dział 'Pomoc' powinien zapewne zostać przemianowany na 'Inne'.

Już kompletnie abstrahuję od tego, że w ogóle nie wiem na co jest ten podział skoro forum i tak nie udostępnia żadnych możliwości ignorowania danej kategorii/tematu.

Co do sklejania postów, to mógłby mi wytłumaczyć jaką zaletę ma pisanie osobno posta za postem nad pisaniem na raz jednego posta, skoro tutaj nie ma wątkowania i i tak trzeba w treści posta zaznaczyć komu się odpowiada.

pooh 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 14:35   

mmazur napisał/a:
Co do sklejania postów, to mógłby mi wytłumaczyć jaką zaletę ma pisanie osobno posta za postem nad pisaniem na raz jednego posta, skoro tutaj nie ma wątkowania i i tak trzeba w treści posta zaznaczyć komu się odpowiada.

1. Źle się czyta posklejane posty, a jeszcze gorzej na nie odpowiada
2. Jeśli teraz odpowiem na dowolny post w wątku, w którym ostatni post był mój, to taki post nie zostanie oznaczony jako nowy
3. Funkcja edycji postów jest, więc jakbym chciał zmodyfikować swojego ostatniego posta, to bym to zrobił edycją
4. Odpowiadając na _różne_ posty w wątku mogę pisać na _różne_ tematy (offtopiców w ramach jednego wątku jest sporo) - po co to sklejać? patrz pkt. 1.
5. Nie znam sensownego powodu, żeby sklejać posty

(nie widzę też potrzeby wydzielania nowych działów, ale to mi akurat nie przeszkadza)

mmazur 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 19:21   

Cytat:
1. Źle się czyta posklejane posty, a jeszcze gorzej na nie odpowiada

Wygodniej się czyta posklejane posty i nie rozumiem czemu miałoby się gorzej odpowiadać.

Cytat:
2. Jeśli teraz odpowiem na dowolny post w wątku, w którym ostatni post był mój, to taki post nie zostanie oznaczony jako nowy

Co powoduje, że nie produkujesz osobnego posta z odpowiedzią na każdy jeden post, który przeczytałeś. I jakoś nie mogę się zmusić do myślenia, że jest to coś złego.

Cytat:
3. Funkcja edycji postów jest, więc jakbym chciał zmodyfikować swojego ostatniego posta, to bym to zrobił edycją

To nie chodzi o to, jak ty chcesz pisać, tylko jak ja chcę czytać. A ja nie chcę czytać pięciu osobnych postów twojego autorstwa pod rząd, tylko dlatego, że nie potrafisz w jakikolwiek sposób zaznaczyć, że w następnym akapicie odnosisz się już do innego tematu.

Cytat:
4. Odpowiadając na _różne_ posty w wątku mogę pisać na _różne_ tematy (offtopiców w ramach jednego wątku jest sporo) - po co to sklejać? patrz pkt. 1.

To jest forum, tutaj nie ma wątkowania, więc najlepszym, z punktu widzenia czytającego, sposobem na odwołanie się do jakiejś treści, jest jej zacytowanie. Nikt ci nie broni wstawienia dwóch cytatów dwóch różnych osób w swoim poście.

spider 
Administrator
Developer

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 19:47   

pooh napisał/a:
Wbrew temu, co któryś z adminów pisał, user nie może tego obejść ani wyłączyć. I odpowiedzi na różne posty w wątku zawsze sklejają się w jeden post :-/

nie da sie ?

spider 
Administrator
Developer

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 19:47   

da sie, wystarczy odznaczyc, nie lacz tego postu.

pooh 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 20:58   

spider napisał/a:
nie da sie ?

Nie da się.

[ Dodano: 2005-07-27, 21:59 ]
spider napisał/a:
da sie, wystarczy odznaczyc, nie lacz tego postu.

Załóż sobie zwykłe konto i wtedy spróbuj. Nie ma takiej opcji. Chyba że i ja i moja Mozilla (Ctrl+F) jesteśmy ślepi.

gryhild 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 21:08   

1)Działy są przydatne, np. kiedy wiesz że temat był gdzieś poruszony i chciałbyś jeszcze raz do niego wrócić i se czytnąć. A nie grzebać w stosie kilku dziesięciu postów.
2)Jak ktoś odwiedza forum to może luknąć pod działach i znaleźć odpowiedź na problem a nie pizgać kolejnego posta na ten sam temat.
3)Łatwiej się przegląda takie forum, szczególnie jak jest sporo postów
4)I ogólnie działy dają radę :)
Pozdrawiam.

pooh 

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 21:12   

mmazur napisał/a:
To nie chodzi o to, jak ty chcesz [...] tylko jak ja chcę [...]

Heh, no i to mniej więcej zamyka sprawę.

Odpowiedz do tematu