PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uwagi - pld docs
Autor Wiadomość
bhog 

Wysłany: 9 Sierpień 2005, 19:56   uwagi - pld docs

Zgodnie z tym co napisano tutaj
Architektury- PLD docs
na moim AMD K6-2 (socket 7) powinienem zainstalowac architekture i686.

Moge sie mylic ale od czasu mojego 1 linuksa, kiedy pierwszy raz przeczytalem o co chodzi z tym i* wynikalo, ze jednak mam zainstalowac i586. Podobnie podpowiada uname -m a ostatnio postanowilem to sprawdzic i i686 'wysypuje' sie zaraz na poacztku instalacji, powiadamiajac ladnie, ze jest zla architektura. Wiem, ze tak naprawde jest to podzial troche umowny i zalezy od uzytych instrukcji podczas kompilacji, ale w moim przypadku wychodzi mi inaczej niz jest napisane (proby dotyczyly oczywiscie PLD).

To nie czepialstwo ;) tylko mala przestroga aby wpierw sprawdzic arch a potem zabierac sie za instalacje 1! linuksa :roll: .

Pozdrawiam

spider 
Administrator
Developer

Wysłany: 10 Sierpień 2005, 11:43   

Wiesz jak, nawet na Athlonie zainstalujesz OpenBSD to i tak uname bedzie ci pokazywal i386 ;)

pooh 

Wysłany: 10 Sierpień 2005, 12:19   

i686 to nic inengo jak pentiumpro (w znaczeniu gcc). Teoretycznie K6-2 miał być zamiennikiem/konkurentem PII i PPro, wiec binarki i686 powinny na nim działać - niestety, nie sprawdzę tego, bo nie mam takiego procka. Z drugiej jednak strony K6-2 sam przedstawia się jako "family 5" - jak zwykłe pentiumy.

Nie wiem, czy K6-2 obsługuje wszystkie rozkazy PPro, w każdym razie bezpiecznym ustawieniem dla niego jest -march=i586. Tak przynajmniej w gentoo podają :-) Zawsze jednak można sobie przekompilować paczki z -march=k6-2 ;-)

Odpowiedz do tematu