PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem/Pytanie (Winda i Linux PLD)
Autor Wiadomość
RamzesiK90 

Wysłany: 30 Grudzień 2005, 22:22   Problem/Pytanie (Winda i Linux PLD)

Witam mam takie pytanie wiem ze najpierw trzeba miec winde zainstalowana a potem linuxa zeby wszystko smigalo. Nie wiem jak ustawic partycje linuksowe w instalatorze zeby przypadkiem nie wyrzucic tych z Winda.
Mam 2 dyski 40gb i 80gb (na ten 80gb instalacja nie wchodzi w gre) 40 jest na slave a 80 master pierwszego IDE czy chcialem zrobic po 20gb na system czy moze mi ktos opisac jak powinienem przeprowadzic pozniejsza instalacje linuxa zeby nie wysypac partycji z winda?? dzieki z gory

raikou 
lim IQ->0 IQ = 0

Wysłany: 30 Grudzień 2005, 23:41   

A gdzie masz partycje z Windą? Na 80GB bo on jest jako master? Masz tylko jedną partycję Windy czy kilka?

zajac 

Wysłany: 30 Grudzień 2005, 23:46   

moje doswaidczenia
mam 2 dyski 80 GB i 20 GB
na 80 byl zainstalowany windows wiec go nie ruszalem wyjolem dysk wlazylem 20 GB spartycjonowalem zaisntalowalem linuxa podpielem jako first master 80 jako secondery master odpowiedni wpis w lilo i mam oba systemy :P
wiem ze mozna to zrobic inaczej ale jak zaczynalem nie moglem stracic windy i nie chcialem ryzykowac :)

pooh 

Wysłany: 30 Grudzień 2005, 23:58   

Podczas instalacji windowsa załóż tylko jedną partycję 20 GB na slave. Podczas instalacji Linuxa nie ruszaj tej partycji, tylko załóż nowe dla Linuxa. Będziesz instalować na /dev/hdb, hdb1 to będzie partycja windy, a dla Linuxa zostaną hdb2, hdb3... itd.

Odpowiedz do tematu