PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozdzielczość X-ów w Virtual Box.
Autor Wiadomość
sopel 

Distro: PLD 3.0
Wysłany: 9 Styczeń 2012, 19:53   Rozdzielczość X-ów w Virtual Box.

Co trzeba zrobić żeby rozdzielczość X-ów zainstalowanych na Virtual Boxie 4.1.8 zmieniała się ze zmianą wielkości okna maszyny wirtualnej? Host to WinXP. Modułyjądra i sterowniki X-ów z VB chyba prawidłowo działają, bo mysz ładnie się integruje i mogę kopiować pliki przez współdzielony folder. Tylko rozdzielczość jest na stałe 800x600.

Pozdrawiam
Jacek

svl 
paweld

Wysłany: 10 Styczeń 2012, 18:25   

zainstalować VirtualBox-guest, albo jeszcze jakies dodatki np xorg-driver-video-vboxvideo

sopel 

Distro: PLD 3.0
Wysłany: 11 Styczeń 2012, 18:31   

svl, dodatek typu vboxvideo jest bardzo przydatny w moim przypadku, podobnie jak kernel :wink:

Co do VirtualBox-guest to dzięki za naprowadzenie na trop, wydawało mi się, że wszystkie pakiety mają "vbox" w nazwie więc tego nie zauważyłem. Trochę mnie zaskoczyło, że ten pakiet zależy od VirtualBox, a więc zasadniczego pakietu z maszyną wirtualną. Potraktowałem to jako żart, ściągnąłem osobno plik pakietu "guest", a z niego ręcznie wypakowałem dwa przydatne programy: VBoxClient i VBoxService. Ten pierwszy z opcją --display powinien robić to o co mi chodzi. Niestety nie działa. Pozostałe opcje/funkcje działają. Może się komuś przyda.

Odpowiedz do tematu