PLD Linux Forum Strona Główna PLD Linux Forum
Oficjalne forum dystrybucji PLD Linux

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skaner kodów kreskowych
Autor Wiadomość
bas 

Distro: PLD 2.0;3.0
Wysłany: 2 Luty 2008, 13:28   Skaner kodów kreskowych

Znajomy ostatnio zastanawia się, żeby skatalogować swoje książki(ma dość dużo książek), jak wiadomo książki wydawane od kilku lat posiadają kody kreskowe z numerem isbn, mając w pliku numery isbn można napisać skrypt, który wyszuka w internecie tytuły i autorów na podstawie tych numerów...

Mój pomysł jest taki, żeby kupić taki skaner oraz drukarkę do firmy i zinwentaryzować sprzęt(obecnie są to karteczki z numerem zwykle wypisywane ręcznie i przyklejane do sprzętu taśmą klejącą).

Jakie macie doświadczenia z takimi skanerami w połączeniu z linuxem? Jak to się je? Będę wdzięczny za linki do konkretnych urządzeń(może być allegro). Linki do działających poprawnie pod linuxem drukarek kodów kreskowych też są mile widziane.

Pozdrawiam BAS

ps. Słyszałem o googlach i zadawałem pytanie o barcode.

shadzik 

Wysłany: 2 Luty 2008, 15:51   

Jak coś znajdziesz to chętnie sam dowiem się jak to to działa ;)

KrystianT 

Distro: PLD 3.0
Wysłany: 2 Luty 2008, 20:10   

W mojej byłej pracy był czytnik podłączany szeregowo między klawiaturę i port ps2. Przy odczycie wysyłał cyferki i enter jako kody odpowiednich klawiszy - raczej małoprawdopodobne żeby nie zadziałał... Tylko nigdy się nie interesowałem co to za producent i typ :(
Wpisz w google: "czytnik kodów kreskowych" linux

pefi 

Wysłany: 3 Luty 2008, 12:25   

A tu byliście:
http://tuxmobil.org/barcode_readers_unix.html

Przemo

kedaar 

Wysłany: 23 Luty 2009, 15:42   

Generalnie to wygląda tak, że czytnik taki mozna kupić w wersji ps2 / USB, wówczas urządzenie eumuluje klawiature sprzętowo. Niezaleznie od posaidanego systemu, zczytanie kodu powoduje taki sam efekt, jakbyśmy ten kod wklepali z palca na kalwiaturze.

Tak więc, opdowiadając na jedno z pytań, skaner będzie działał napewo pod linuxem.

O samych skanerach, więcej znaleźc można pot tym adresem : www.koncept-l.pl

Warto zastonowić się, jaki chcesz kupić skaner - laserowy - najpopularniejszy i relatywnie tani, diodowy - czytający kody słabo wydrukowane, wyblakłe itd, czy może jakiś skaner wizyjny, który czyta też kody 2d - wówczas, w takim kodzie można umieścic do 3 tys znakow, co znacząco zwiększa możliwości (zamiast traktowania kodu jako identyfiaktora rekordu w zewnętrznej bazie danych, mozna w niego wpleśc użyteczne informacje).

Problemem, z którym możesz się spotkać, może być z kolei drukarka do etykiet. Wiekszość renowanych producentów tych urządzeń, jak np. Zebra, udaje że linux nie istnieje.

Rozwiązaniem może być kartka a4 z samoprzylepnymi etykietkami, drukowana w jakiejś laserówce.

Jeśli chcecie więcej informacji, piszcie na maila.

jo.anna 

Wysłany: 4 Luty 2019, 13:07   

chciałabym odświeżyć temat. Czy ktoś może mi polecić jakiś konkretny model czy firmę skanera kodów kreskowych? korzystacie, macie jakieś opinie?

Odpowiedz do tematu